Počet položek: 0 0,- CZK

Údržba a čištění

*   Rattanový nábytek loupaný/broušený je určen do interiéru, je mořen, následně lakován a tak je údržba velmi snadná. Ošetřujte pouze vlhkým hadříkem. Rattanové výplety např. sedáků ,opěrek sedacího nábytku, a také komod čistěte kartáčkem měkkých žíní a vysavačem. Na znečištěné látkové polstrování používejte mýdlový roztok nebo běžně dostupné prostředky v drogeriích určené na čištění čalouněných částí výroků ( řiďte se návodem na dávkování a použití) a to jemný nanášením savou houbou a následným osušením.

*   Nábytek označený jako neloupaný ratan /natur Pulut je použitelný i pro exteriér, avšak nevystavujte jej větším povětrnostním vlivům, jakož to na přímý déšť. V zimních měsících je třeba uskladnění v suchém prostředí. Na běžnou údržbu postačí vlhčený hadr. Při častější nepřízni počasí, zejména v letních měsících se časem původní lak vyšisuje, a tak nábytek opatřete přelakováním bezbarvým lakem (běžně dostupným pro povrchovou úpravu dřeva), čím také viditelně oživíte vzhled nábytku.

* K běžnému čištění proutěného nábytku a bytových doplňků Vám postačí vysavač či vlhký hadřík, pro důkladnější očištění od prachu možno (týká se přírodních -nemořených- prádelních košů,  opatřených vodě odolným lakem)  promýt proudem vody .Námi dodávaný proutěný nábytek a bytové doplňky mají povrchovou úpravu - bezbarvý lak.
Zásadně pro čištění, ať už rattanového či proutěného zboží, nepoužívejte chemikálie, přípravky obsahující líh, ředidla, rozpouštědla a jiné agresivní a písčité prostředky.

*  Nábytek z provazců banánového listu a vodního hyacintu čistěte od prachu luxem se štětinovým nádstavcem určeným na nábytek. V případě místního znečištění použijte s opatrností vlhčený hadřík.

*  Výrobky z lýkových provázků nesmí přijít do styku s vodou, pro odstranění prachu vyluxujte se  štětinovým nádstavcem určeným na nábytek. Vnitřní polstrování doporučujeme prát do 30°C.

* Bambusové rolety a rohože otřete od prachu na sucho, nejlépe vysát jemným kartáčovým nádstavcem . V případě většího znečištění možno použít vlhký hadřík. Nepoužívat agresivní čistící prostředky! Pokud rolety používáte v exteriéru, chraňte před deštěm, dbejte, aby nedošlo k trvalejšímu nasáknutí vodou, mohlo by dojít k plesnivění. Rolety ve venkovním, i když krytém prostředí, podléhají povětrnostním vlivům. Vyšisované barvy možno oživit přemořením barvou určenou na dřevěné povrchy.

*  Nábytek ze dřeva (masiv borovice) ošetřujte pouze prostředky běžně dostupné v drogériích, určených na nábytek.

*  U textilního zboží respektujte vyznačené symboly na štítcích a dodržujte návod na užívání a údržbu. Povlečení a povlaky perte po rubu.

UPOZORNĚNÍ: Nosnost rattanového sedacího nábytku je 110kg, proutěného sedacího nábytku je 90kg. Všechny výrobky jsou určeny k užívání, pro které byly vyrobeny. Sedací nábytek je určen k sezení, nešlapejte na něj a nehoupejte se na židlích. Neztěžujte  propletené části jakéhokoliv nábytku. Také dbejte na šetrné zacházení s výrobkem v oblasti spojů jednotlivých dílů,a také na to, aby nedošlo při užívání a manipulaci s výrobkem k poškození okolních věcí. Nejlépe je opatřit spodní části textilní podložkou (týká se zejména proutěných a rattanových boxů, nábytku a bytových doplňků jako stojany na noviny, kytky a jiné košové zboží).
Důležitá je také opatrnost v oblasti omotů, kterými je opatřena většina výrobků z rattanu, proutí, vodního hyacintu, mořské trávy a jiných použitých přírodních materiálů.

POZNÁMKA: Jelikož se jedná o zboží ručně vyráběné,rozměry jednotlivého zboží jsou uvedeny přibližné, mohou se tedy od skutečnosti lišit.( cca1-3cm) Pokud tedy vybíráte zboží ,které chcete umístit do konkrétního prostoru, informujte se o skutečných rozměrech vybraného výrobku.
Budete-li postupovat při údržbě a užívání dle výše uvedených rad, bude Vám nábytek i dekorace sloužit a zpříjemňovat bydlení po řadu let.

Potřebujete poradit ? Údržba a čištění

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací